Lekcje biblioteczne w Filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

Aktualności

 Tradycją naszej szkoły stały się wizyty uczniów wraz z nauczycielami i bibliotekarzami w bibliotece publicznej. Tym razem klasy 3 uczestniczyły w trzech ciekawych spotkaniach.

Uczniowie  klasy 3b wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kendrą i panią bibliotekarką Grażyną Adouni mieli okazję dowiedzieć się interesujących rzeczy o ptakach zwiastujących wiosnę w naszym kraju. Dzieci oglądały książki , atlasy i gry poświęcone ptakom , poznały przysłowia dotyczące wiosny. Można było zapoznać się również z bogatym księgozbiorem biblioteki publicznej .

Klasa 3c z wychowawczynią panią Małgorzatą Malec i Czytaj dalej »

Zaprzyjaźniamy się z „Victorem Juniorem”

Ogłoszenia

logo

Kolejne zajęcia w zaprzyjaźnionej z naszą szkołą  Filii nr 9   im. Bromby i Przyjaciół  WiMBP dotyczyły czasopism dla najmłodszych.

Brały w nich udział dzieci z klasy 3d pod opieką p. bibliotekarki Grażyny Adouni i p. Małgorzaty Chorążyczewskiej.

Uczniowie mogli się dowiedzieć jakie są czasopisma dla dzieci, czym się różnią od książek, czego można się z nich dowiedzieć. Czytaj dalej »

Dzień Bezpiecznego Internetu

Aktualności

Znalezione obrazy dla zapytania DBI 2018

Z okazji Dnia  Bezpiecznego Internetu 2018 obchodzonego  6 lutego pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” w naszej bibliotece można było obejrzeć krótki spektakl pt. „Zaplątani”, przygotowany przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zielonej Górze.

Uczniowie zgromadzeni w czytelni z zainteresowaniem oglądali scenki pokazujące niebezpieczeństwa czyhające na młodych użytkowników internetu.

Można było usłyszeć głos przerażonych dziewczynek, które nawiązały niebezpieczne znajomości z nieznajomymi internautami. Oglądaliśmy również pogrążonych w wirtualnym świecie amatorów gier, młodzież, która nie zdaje sobie sprawy, że pochłonął ją komputerowy świat, a ten prawdziwy staje się dla niej obcy. Czytaj dalej »

„Czytam, więc wiem!”

Aktualności, Konkursy

20180125_12424025 stycznia 2018 r. w czytelni szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu frazeologicznego, przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Pytania były dopasowane do wieku uczestników, jednakże niejednokrotnie sprawiały uczniom problem. Dla uczniów oczytanych była to kaszka z mlekiem, inni napisali tyle, co kot napłakał. Wszyscy zachodzili w głowę, próbowali zapuszczać żurawia, niektórzy mówili, że to gra niewarta świeczki. Jednakże okazywało się , że choć mają mleko pod nosem, a  strach ( przed pytaniami konkursowymi) ma wielkie oczy , są w siódmym niebie, i że wreszcie mogą być na świeczniku.

Oto zwycięzcy, którzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Czytaj dalej »


Adaptacja Michał Konieczka 2009Zaloguj się  Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej tutaj