Zaprzyjaźniamy się z „Victorem Juniorem”

Ogłoszenia

logo

Kolejne zajęcia w zaprzyjaźnionej z naszą szkołą  Filii nr 9   im. Bromby i Przyjaciół  WiMBP dotyczyły czasopism dla najmłodszych.

Brały w nich udział dzieci z klasy 3d pod opieką p. bibliotekarki Grażyny Adouni i p. Małgorzaty Chorążyczewskiej.

Uczniowie mogli się dowiedzieć jakie są czasopisma dla dzieci, czym się różnią od książek, czego można się z nich dowiedzieć. Czytaj dalej »

Prawie tysiąc nowych książek w bibliotece!

Ogłoszenia

Informujemy z radością, że  księgozbiór szkolnej biblioteki dzięki przyznanym środkom w ramach Narodowego  Programu  Rozwoju Czytelnictwa wzbogacił się o 960  pozycji.

Zakupy za kwotę 15000 zł zostały rzetelnie przemyślane. Zakupiono najbardziej poszukiwane przez uczniów pozycje . Są to książki oczekiwane i proponowane przez dzieci i młodzież, atrakcyjne dla młodego czytelnika, konsultowane z uczniami, nauczycielami, Radą Rodziców i bibliotekarzami biblioteki publicznej.

W bibliotece „od zawsze”  tworzona jest lista pozycji, które uczniowie chcieliby mieć w swojej szkolnej bibliotece. Dzięki udziałowi w NPRC udało się zrealizować pragnienia czytelnicze naszych uczniów i zakupić bestsellery, które do tej pory nie były dostępne w bibliotece szkolnej.

Oto niektóre tytuły:

seria „Zaopiekuj się mną”,  „Czytam sobie”,  „Plus minus 16”, seria o Franklinie,  Akademia dobra i zła, Silver, „Trenuj z Krzychem”, „ Minecraft”, Baśniobór, „Nela na 3 kontynentach”,  „ Harry Potter i przeklęte dziecko”, „ Pamiętnik Zuzy Łobuzy”, „Dzieci gotują, czyli kuchnia pełna przygód”, Smerfy”, „Wiedźmin”, „Wiersze, że ach strach”, Koszmarny Karolek”, biografie piłkarzy, „Kapitan Majtas”, „Origami”, „Poradnik młodego piłkarza”, „Kraina Lodu”, „ABC wędkarza”,Heartland”, „ Osobliwy dom pani Peregrine”,  „Szachy dla dzieci”, „”Żywienie w sporcie” i inne

Uzupełniono  również księgozbiór o nowe, obowiązujące od tego roku szkolnego, lektury np.:

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Słup soli. Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Detektyw Pozytywka, „”O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”, ‘Przygody Sherlocka Holmesa”, „ Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”, „Afryka Kazika” i inne.

Czytelnicy cieszą się, że mogą w swojej szkolnej bibliotece przeczytać książki, na które tak długo czekali. Świadczą o tym wzmożone wypożyczenia i zainteresowanie książkami na miejscu w czytelni.

Codziennie zapełniają się półki  z nowymi książkami , dlatego zapraszamy serdecznie  do korzystania z wzbogaconego księgozbioru!

 

 

Gratulujemy OMNIBUSOM!

Ogłoszenia

wyniki2016Jak co roku w grudniu nauczyciele bibliotekarze zorganizowali  świąteczny konkurs dotyczący książek i różnych dziedzin wiedzy, tzw. Omnibus. Konkurs kolejny raz przyciągnął wielu uczniów, którzy oprócz ogromnej wiedzy wykazali się również zacięciem sportowym  i zdrową rywalizacją. Udowodnili, że nie brakuje im systematyczności, ponieważ codziennie odwiedzali bibliotekę i z zaciekawieniem odczytywali nowe, przygotowane dla nich pytania. Czytaj dalej »

Klasa 2c i Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogłoszenia

9 maja 2017 r. uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Malec i pani bibliotekarki Małgorzaty Poźniak odwiedzili, współpracującą z naszą szkołą, bibliotekę publiczną przy ul. Podgórnej.

Z okazji obchodzonego w maju Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Czytaj dalej »


Adaptacja Michał Konieczka 2009Zaloguj się  Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej tutaj