„Czytam, więc wiem!”

Aktualności, Konkursy

20180125_12424025 stycznia 2018 r. w czytelni szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu frazeologicznego, przeznaczonego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Pytania były dopasowane do wieku uczestników, jednakże niejednokrotnie sprawiały uczniom problem. Dla uczniów oczytanych była to kaszka z mlekiem, inni napisali tyle, co kot napłakał. Wszyscy zachodzili w głowę, próbowali zapuszczać żurawia, niektórzy mówili, że to gra niewarta świeczki. Jednakże okazywało się , że choć mają mleko pod nosem, a  strach ( przed pytaniami konkursowymi) ma wielkie oczy , są w siódmym niebie, i że wreszcie mogą być na świeczniku.

Oto zwycięzcy, którzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Czytaj dalej »

Nasze ulubione MISIE

Aktualności, Konkursy

dsc_0237

25 listopada, w piątek, rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny, ogłoszony z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci poznały historię pluszowego misia, obejrzały wystawkę książek o misiach, które oferuje szkolna biblioteka, a także podziwiały ekspozycję prac plastycznych swoich kolegów.

Szanowne jury: Czytaj dalej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Konkursy, Ogłoszenia

dzien-pluszowego-misia-news125 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje 114 urodziny. 

W związku z tym biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny. 

Wykonaj dowolną techniką podobiznę swojego ulubionego misia ( rysowanie , malowanie, wydzieranka, szycie, collage) i przynieś pracę do biblioteki. Termin- 21 listopada.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dokładnie w dniu urodzin Misia, tzn. w piątek – 25 listopada.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Czytaj dalej »

2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza

Aktualności, Konkursy

sienkiewicz-1 Sejm RP ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

W  tym roku przypada  ? 170. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci pisarza.

Henryk  Sienkiewicz pseudonim ?Litwos?

(ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 w Vevey) (? polski nowelista, powieściopisarz  i publicysta,   laureat Literackiej Nagrody Nobla (1905 r.)  za całokształt twórczości, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

Zapraszamy do obejrzenia gazetki o pisarzu w bibliotece szkolnej. Już niebawem konkursy czytelnicze z powieści ,,W pustyni i w puszczy” dla uczniów klas 5-6 SP

oraz  z „Quo vadis” dla uczniów gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy!


Adaptacja Michał Konieczka 2009Zaloguj się  Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej tutaj